Weekend Sparingowy – ŚKB

W dniach 5 i 6 lutego w Śremski Sport odbył się weekend sparingowy organizowany przez Śremski Klub Bokserski oraz Strefę Walki Śremski Sport.

W sobotę na zaproszenie trenera Krzysztofa Lewandowskiego na treningu dla zaawansowanych odwiedziło Nas kilku zawodników z klubu Shootboxer Mosina na treningu prowadzonym przez trenera Kamila Duszyńskiego odbyły się walki sparingowe w boksie oraz w formule K1.

W niedzielę natomiast od godziny 11 odbyły się sparingi bokserskie, w których wzięło udział około 120 zawodników z dwunastu klubów Śremski Klub Bokserski WARTA, Polonia 1912 Leszno, Szamotuły Boxing Team, Bagdasarian Boxing Club, Zagłębie Konin, Copacabana Konin, Olimpia Poznań, Sporty Walki Gostyń, Sporty Walki Rawicz, Walczak Poznań, Akademia Sportu Jakub Czaprowicz, Klub Bokserski Olimpijczyk Ozorków!

W związku z tak duża ilością zawodników, sparingi prowadzono na dwóch ringach bokserskich – pierwszy na sali do sportów walki czyli na ringu podłogowym, drugi na hali sportowym na ringu podestowym, dając możliwość sprawdzenia swoich możliwości każdemu z zawodników. Ze Śremu w niedzielę w do walki stanęło – 5 adeptów, 4 Młodzików, 5 Kadetów, 3 Juniorów oraz 4 seniorów, którzy boksowali ze zmiennym szczęściem natomiast nie można było mieć zastrzeżeń co do serca które wszyscy zostawili w ringu.

Od strony organizacyjnej wydarzenie przygotowali trenerzy Krzysztof Lewandowski, Patryk Klupś oraz menedżer klubu Olga Klupś prężnie działając cały dzień, po to aby wszystko odbyło się bez zbędnych problemów.

Wszystkim ekipom dziękujemy za przybycie – kolejną edycję , planujemy powtórzyć w okresie wakacyjnym w sierpniu.
Zdjęcia autorstwa Wojciech Kurasiewicz.

W marcu w terminie 17-20.03.2022 Śremski Klub Bokserski oraz Śremski Sport organizuje Mistrzostwa Wielkopolski w Boksie w kategorii Młodzik i Kadet chłopców i dziewcząt – zawody współfinansowane będą przez Gminę Śrem – szczegóły już wkrótce na bokssrem.pl, sremskisport.pl, wozb.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *