Historia sekcji bokserskiej w latach 1987 – 2001

W 1968 roku drużyna juniorów zdobywa wicemistrzostwo Okręgu Poznańskiego. W roku 1970 Józef Stachowiak i Ireneusz Borowczyk zdobywają tytuły Okręgu Poznańskiego seniorów, a Wiesław Kopeć- juniorów. Największe sukcesy z grona młodych zawodników odnieśli: Józef Stachowiak, który jako zawodnik Sokoła Piła i Olimpii Poznań był trzykrotnym reprezentantem Polski, dwukrotnym mistrzem Polski i jeden raz bronił barw kraju w mistrzostwach Europy w Belgradzie. Kolejny młody zawodnik Zenon Kaczor w latach 1970 i 1980 walczył na ringach krajowych i Europy. Bronił barw Stoczniowca Gdańsk, Dolnoślązaka Jelenia Góra , Moto Jelcz Oława i Miedzi Legnica. Po zakończeniu kariery został trenerem. Również bracia Krzysztof i Michał Chudecki, w barwach PKB Poznań, zostają mistrzami Polski.

Z udziałem zawodników Śremskiego Klubu Sportowego, w roku 1976, odbywa się mecz bokserski Poznań-Warszawa, a w hali Odlewni Żeliwa, Okręgowy Związek Bokserki organizuje zawody bokserskie Poznań-Halle Niemcy.

W roku 1984 Mistrzami Okręgu Juniorów Młodszych w wadze papierowej zostaje Z.Kotowicz, a w wadze muszej Henryk Mataczyński. Mistrzem Okręgu Juniorów Starszych w wadze papierowej zostaje R.Sika. Ponadto Z,Kotowicz i Henryk Mataczyński zostają Strefowymi Mistrzami Polski.

W roku 1987 sekcja bierze udział w rozgrywkach Ligi Międzywojewódzkiej: Poznań-Piła-Konin.

Rok 1988- Henryk Mataczyński zajął pierwsze miejsce na Mistrzostwach Okręgu Juniorów w wadze lekkopółśredniej.

Rok 1989- Krzysztof Michalak zajął pierwsze miejsce na Mistrzostwach Okręgu Juniorów w wadze półciężkiej i pierwsze miejsce w Strefowych Mistrzostwach Polski.

Rok 1990- Paweł Filipowicz zajął pierwsze miejsce na Mistrzostwach Okręgowych Juniorów w wadze papierowej, a Ryszard Szukowski w wadze półśredniej.

Rok 1991- Mariusz Urbaś zajął pierwsze miejsce w Strefowych Mistrzostwach Polski Juniorów w wadze lekkiej.

W latach 1991-2001 zawodnicy Warty Śrem biorą udział w spotkaniach Okręgowej Ligi Juniorów i turniejach oraz z sukcesami startują w Mistrzostwach Polski różnego szczebla.

Rok 1993- Tomasz Olechnowicz zdobył tytuł Strefowego Mistrza Polski Juniorów w Lesznie oraz zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski we Wrocławiu.

Rok 1994- Wiktor Somerfeld zdobył mistrzostwo strefy w Koninie oraz zajął czwarte miejsce Mistrzostwach Polski w Kielcach.

Rok 1995- Marian Kosmal i Jan Banaszak zdobyli tytuły Strefowych Mistrzów Polski w Pile.

Rok 1996- Jarosław Majsner i Dominik Gorączka w Mistrzostwach Polski Młodzików w Poznaniu zdobyli tytuły wicemistrzów.

Rok 1997- Michał Joachimiak, Mariusz Panas,Ryszard Szymaniak i Krzysztof Tarant w Strefowych Mistrzostwach Polski w Pile zdobyli tytuły mistrzów Polski. Ponadto w tym samym roku na Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie Marian Kosmala zdobył tytuł wicemistrza, a Jarosław Majsner zajął czwarte miejsce.

Rok 1998- Krzysztof Chudecki zdobył tytuł wicemistrza na Olimpiadzie Młodzieży w Gnieźnie.

Rok 2000- Marcin Kaczmarek i Krzysztof Chudecki wywalczyli tytuły mistrzów Okręgu Poznańskiego oraz tytuły Strefowych Mistrzów Polski Juniorów w Poznaniu. Na Mistrzostwach Polski w Grudziądzu Krzysztof Chudecki zdobył brązowy medal.

Rok 2001- Michał Chudecki wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w Poznaniu, a Krzysztof Chudecki zdobył tytuł mistrza Polski młodzieży w Tarnowie.

Fakt osiągania pozytywnych rezultatów przez zawodników sekcji bokserskiej, uczestniczenia w różnych kategoriach wiekowych w Mistrzostwach Okręgu, w Strefowych Mistrzostwach Polski, w Olimpiadzie Młodzieży oraz w turniejach organizowanych przez Okręgowy Związek Bokserski, sekcja zawdzięcza w głównej mierze Florianowi Łuszczewskiemu, który jako instruktor i mocno zaangażowany działacz sportowy podtrzymuje tradycje boksu w Śremie.

Kontynuatorem tradycji bokserskich Antoniego Taciaka, Floriana Łuszczewskiego i innych działaczy jest młody, dynamiczny działacz i trener Krzysztof Lewandowski.