Turniej im. Jana Pawlaka i Janusza Stawińskiego za nami

W sobotę 10 czerwca po dłuższej przerwie wrócił boks do Leszczyńskiej “Ćwiczni”, gdzie odbył się XXX Turniejem im. Jana Pawlaka i XXVI Turniejem im. Janusza Stawińskiego pseudonim “Harcerz”.

W zawodach wzięło udział około 70 zawodników z dziewiętnastu klubów, nie zabrakło na nim przedstawicieli Śremskiego Klubu Bokserskiego Warta. Śremscy zawodnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności między linami. Warciarze startowali w formie sparingowej, gdzie bardzo dobre walki stoczyli Emil Bartkowiak z zawodnikiem Polonii Leszno, Mirka Lisovenko, która bardzo dobrze zaprezentowała się z wicemistrzynią tegorocznej OOM zawodniczką klubu Szamotuły Boxing Team. Na koniec sparował również Emil Konieczny, który stoczył aż dwa pojedynki tego dnia, pierwszy z zawodnikiem gospodarzy, drugi natomiast z przedstawicielem klubu Sporty Walki Gostyń.

W samym turnieju naszym zawodnikom poszło znacznie gorzej, swoje pojedynki przegrali Lena Jankowiak, Krzysztof Nowicki oraz Szymon Dawidowski, który mimo twardej i ciężkiej walki, w oczach trenera Patryka Klupś powinien wygrać swój, niestety werdykt poszedł  na konto gospodarza turnieju. Trener Krzysztof Lewandowski oraz trenerka Olga Klupś tym razem uczestniczyli w turnieju w roli sędziów ringowych oraz punktowych.


Każda kolejna walka pokazuje nam, nad jakimi aspektami musimy nadal pracować, a więc bierzemy się dalej do pracy i trenujemy dalej. Pod koniec miesiąca czeka nas jeszcze turniej w Gnieźnie gdzie podczas meczu bokserskiego zaprezentuje sie trójka naszych zawodników. Zawody, które planowaliśmy w lipcu w Śremskim Amfiteatrze musieliśmy odwołać, ale w zamian za to organizujemy konsultacje sparingowe młodzików więc czeka nas pracowity miesiąc

komentuje Patryk Klupś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *