“Rympał na fyrtlu” zdobyty przez zawodników Strefy Walki Śremski Sport

Poznańska liga K-1 „Rympał na fyrtlu” to cykliczne wydarzenie sportowe, mające na celu rozwijanie lokalnej sceny kickboxingu. Rympał na fyrtlu odbywa się pod patronatem PZKB. 

Tym razem zawitał do Śremu i przy współpracy Strefy Walki Śremski Sport oraz Poznańskiego klubu sportowego Pretorium odbył sie w hali sportowej przy ulicy Staszica 1A.

Wszystkie walki sędziowali niezależni sędziowie PZKB a do udziału w lidze zaprosiliśmy wiele klubów, nie tylko z Wielkopolski ale także z całego kraju. Zawodnicy do pojedynków dobierani byli systemem klasowym, co gwarantowało uczciwe i wyrównane starcia. 

W sobotnich walkach mogliśmy zobaczyć ośmiu zawodników reprezentujących ŚKB Warta/ Strefę Walki, którzy spisali się bardzo dobrze wygrywając 6 z 8 pojedynków. Michał Piorunowski pewnie wygrał z Pawłem Machlarzem reprezentującym klub Shootboxer Mosina w kategorii 91 kg. Łukasz Pągielski z klubu Streetfighter’s Słubice został pokonany przez Mateusza Stachowiaka ze Śremu w kategorii 86 kg. Wiktor Bogiel reprezentujący Hassa Team Sporty Walki pokonał przed czasem naszego reprezentanta Adama Szulca w kategorii 61 kg – należy dodać, że dla Adama był to debiut i na początku trafił na dobrego przeciwnika.

Hubert Dąbrowski ze Śremu w kategorii 67 kg w bardzo dobrym stylu rozprawił się z Michałem Płaczkiem z Kick-Boxing Club Poprawa. Mateusz Starkiewicz ze Śremu w kategorii w kategorii 71 kg, bardzo szybko bo już w drugiej rundzie odprawił Mikołaja Andrzejczyka z Kick-Boxing Club Poprawa. Mateusz Maciaczyk Kick-Boxing Club Poprawa wypunktował naszego zawodnika Bartosza Pelec w kategorii 75 kg – popularny Peli postawił się zawodnikowi z kalisza ale niestety nie wystarczyło to do zwycięstwa.

Aleksander Spochacz ze Śremu w kategorii 75 kg wygrał  z Samuelem Huczko z Hassa Team Sporty Walki. Na koniec przysłowiowa “wisienka na torcie” czyli Hanna Śliwińska ze Śremu w kategorii 60 kg brutalnie wypunktowała Alicję Lemierz z Kick-Boxing Club Poprawa.

Gratulujemy zawodnikom dobrych walk oraz trenerom sekcji kickboxingu przygotowania swoich podopiecznych do zawodów. Na ligę przybyło bardzo wielu kibiców, którzy mogli przekonać się że kickboxing jest to piękny widowiskowy sport!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *