Pięć powodów, dla których boks to idealny sport dla dzieci!

W obecnych czasach coraz więcej osób a w tym nasze dzieci, prowadzi siedzący tryb życia.
Negatywnym skutkiem takiego życia są problemy z otyłością, która może być źródłem poważnych problemów ze zdrowiem – a te mogą spowodować tak groźne choroby jak cukrzyca czy choroba wieńcowa.
Środkiem zapobiegawczym, obok zdrowej diety jest sport oraz rekreacja – a w naszym mniemaniu strzałem w dziesiątkę będzie wybór treningów bokserskich. Trenując boks, angażujemy całe ciało, dzięki czemu rozwijamy mięśnie równomiernie, pozbywamy się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz poprawiamy samopoczucie. Dzięki regularnym treningom wzmacniamy także umysł i zyskujemy pewność siebie. Jakie jeszcze korzyści płyną z treningu bokserskiego?

Dyscyplina

Trening wymaga siły psychicznej i fizycznej. Dzieci pokonując kolejne sportowe wyzwania, wzmacniają swoje charaktery i ćwiczą silną wolę, dobrze się przy tym bawiąc.

Samoobrona

Najważniejszą umiejętnością w boksie jest obrona, a dopiero później atak. Dlatego zaczynając przygodę z boksem, uczymy się przede wszystkim skutecznych technik obronnych.

Poprawa pewności siebie

Trenując i pokonując kolejne wyzwania, dzieci nabierają większej pewności siebie. Wiedzą, że potrafią pokonać trudności, stawić czoła trudnej sytuacji i osiągnąć sukces.

Poprawa zdrowia

W zdrowym ciele zdrowy duch. W trakcie przygody z boksem dzieci zaczynają rozumieć, że mają realny wpływ na swoje zdrowie, kondycję, dyspozycje w sporcie i samopoczucie.

Buduje więzi 

Boks to sport indywidualny, ale stwarza szansę na nawiązywanie nowych znajomości z rówieśnikami. Jeśli młody pięściarz zdecyduje się brać udział w turniejach i zawodach, pozna również dzieci z innych klubów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *