Dobry występ pięściarzy Śremskiego Klubu Bokserskiego na mistrzostwach Wielkopolski w Pile

Najlepsi pięściarze z naszego województwa, we wszystkich kategoriach wagowych, rywalizowali na Mistrzostwach Wielkopolski w boksie olimpijskim. Impreza odbyła się w miniony weekend w Pile.

Organizatorami wydarzenia były – Klub Sporty Walki Piła, Powiat Pilski oraz Wielkopolski OZB. Do zawodów w dniach 21-24 marca przystąpiło 198 zawodników z 27 klubów. O medale walczyli także reprezentanci Śremskiego Klubu Bokserskiego Warta

Klubowa klasyfikacja medalowa prezentuje się następująco;
4 ZŁOTE – Złoty medal zdobyli: Marcin Nawrot, Oliwia Krzyżyńska, Mirosława Lisovenko, Emil Konieczny,

5 SREBRNYCH – Srebrny medal zdobyli: Ivan Marov, Radziejewski Tymoteusz, Nikodem Szymkowiak, Lewandowski Piotr, Wiktor Rubach,

4 BRĄZOWE – Brązowe medale zdobyli: Mikołaj Przydrożny, Wojtek Broniarz, Filip Juskowiak, Lena Jankowiak

“W tym roku w turnieju zgłosiliśmy 17 zawodników, ale z różnych przyczyn do walk przystąpiło ich 14. Przez cztery dni zmagań nasi pięściarze zdobyli 14 medali w tym – 4x złoto, 5x srebro oraz 4x brąz! Ponadto Śremski Klub Bokserski Warta zgodnie z punktacją uplasował się na drugim miejscu wśród 26 klubów zdobywając 96 punktów, wyprzedził nas tylko organizator klub Sporty Walki Piła. W klasyfikacji medalowej z kolei zajęliśmy 4 miejsce. Ponadto na turnieju Borys Korcz i Emil Bartkowaik zdobyli kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży/Mistrzostwa Polski kadetów, która pod koniec kwietnia odbędzie się na Dolnym Śląsku. Wszystkie medale cieszą, dla Mistrzów Wielkopolski należy się specjalne uznanie natomiast najbardziej cieszy nas medal Marcina Nawrota, który był już 3 krotnym wicemistrzem Wielkopolski – w tym roku w końcu sięgnął po upragnione złoto. Przegraliśmy pięć finałów, z czego w walkach Ivana Marova i Piotra  Lewandowskiego byliśmy naprawdę blisko wygranych. Po powrocie wracamy na sale i dalej ciężko trenujemy”