Zajęcia z trenerem mentalnym w Śremskim Klubie Bokserskim

Na naszych zajęciach dbamy nie tylko o rozwój fizyczny ale i także działamy w zakresie kształtowania charakterów naszych zawodników.

W poniedziałek mieliśmy przyjemność gościć Trenera Mentalnego, który pracował z młodzieżą nad komunikacją w grupie i pewnością siebie.

Podczas zajęć zawodnicy pracowali nad zacieśnieniem więzi w grupie. W trakcie ćwiczeń dowiadywali się nowych rzeczy o sobie i swoich kolegach dzięki czemu będą budować głębsze relacje z kolegami.

Ponadto Młodzież stworzyła swój własny „język grupowy”, który będzie im towarzyszył od najbliższych zajęć, który ma na celu wspierać, motywować i zachęcać do jeszcze większego zaangażowania w trakcie treningów i zawodów.

Na koniec zawodnicy dowiedzieli się jak wspierać pozostałe osoby w grupie i jak prostymi słowami mogą przekazać drugiej osobie odrobinę życzliwości i wsparcie, które przekłada się w dalszej mierze na ich pewność siebie.

Zajęcia poprowadził zaprzyjaźniony z klubem trener Mateusz Baziór, który jeszcze w szkole średniej uczęszczał na zajęcia bokserskie do naszej sekcji.

“Treningi Mentalne mają za zadanie budować odpowiednie nawyki i procesy myślowe, które są niezbędne do realizacji zakładanych celów. Poprzez trening mentalny wzmacniamy pewność siebie, uczymy się kształtować nawyki zwyciężania i poznajemy sposoby na radzenie sobie z porażkami.
Dzięki treningom mentalnym dzieci i młodzież uczy się jak odpowiednio komunikować się z rówieśnikami oraz z osobami starszymi tak aby lepiej radziły sobie w sytuacjach stresowych na co dzień. Poprzez ćwiczenia i rozmowę młodzież uczy się jak podnosić swój poziom koncentracji i jak w szybki sposób skupić się na wykonaniu powierzonego im zadania.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *