XXI Turniej Bokserski im. Włodzimiera Pawlaka w Lesznie za nami

W minioną sobotę tj. 06.04.2024  odbył się XXI Turniej Bokserski im. Włodzimierza Pawlaka, który został rozegrany w Lesznie w hali sportowej „ĆWICZNIA”. W turnieju udział wzięło siedmiu zawodników Śremskiego Klubu Bokserskiego Warta, towarzyszyli im w roli trenera  -Patryk Klupś, a w roli sędziów Olga Klupś oraz Krzysztof Lewandowski.

Jako pierwszy rywalizację rozpoczął Filip Juskowiak, który stoczył pojedynek sparingowy z zawodnikiem klubu MLKS Sparta Złotów. Następnie do ringu wchodzili młodzicy, pierwszą walkę stoczyła Oliwia Krzyżyńska przegrywając z zawodniczką z Leszna – Oliwią Przyłucką w kategorii 54 kg. Następnie w ringu pojawił się Wojciech Broniarz, który w kategorii 40 kg, również musiał uznać wyższość swojego rywala – Filipa Cetera z MLKS SParta Złotów. 

Następnie Ivan Marov pewnie wypunktował 3 do 0 zawodnika Wiktora Malinowskiego z klubu Glory Boks Środa Śląska w kategorii 52 kg. Podobnie walka potoczyła się u Emila Koniecznego, który pokonał Kasjana Tomaszewicza z SKF Boksing Zielona Góra w kategorii 57 kg. W kategorii seniorów – 67kg, Mikołaj Przydrożny z ŚKB Warta pokonał Dominika Wojtowicza z klubu Słubickie SSW Korona 3 : 0, natomiast w ostatniej walce Marcin Nawrot w kategorii 71 kg zrewanżował się Szymonowi Budzyńskiemu z klubu SKF Boksing Zielona Góra za przegraną walkę w Śremie, która odbyła się podczas memoriału im. Daniela Kęszyckiego. Podsumowując – cztery zwycięstwa, dwie przegrane i 1 mocna walka sparingowa na plus dla naszych zawodników – cieszy bardzo, szczególnie po wyczerpujących Mistrzostwach Wlkp.

Następny turniej to Mistrzostwa Polski Kadetów, czyli Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która pod koniec miesiąca odbędzie się w Wałbrzychu. Kwalifikację na OOM zdobyli – Lena Jankowiak w kat. 60 kg, Borys Korcz w kat. 46 kg oraz Emil Konieczny w kat. 57 kg. Więc teraz głównie koncentrujemy się na tym wydarzeniu – komentuje trener Patryk Klupś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *