Turniej Młodziczek w Boras – Szwecja

Magdalena Lange wraz z Kadrą Narodową młodziczek, pod wodzą trener kadry Karolina Koszewska-Łukasik oraz asystentki Hanny Soleckiej w miniony weekend przebywała w Szwecji. Odbywały się tam Mistrzostwa Golden Girl Championship 2022 – turniej bokserski kobiet – gdzie do startu stanęło ponad 380 kobiet z 30 krajów. Mimo dobrej postawy, nie był to udany start dla Magdaleny Lange, która przegrała swój pierwszy pojedynek z lepiej dysponowaną Szwedką i odpadała z turnieju.

Złote medale wywalczyły Gabriela Wawszczyk (44 kg), Oliwia Wasiakowska, (52 kg), Zuzanna Gołębiewska (57 kg) i Judyta Andrukajtis (63 kg), a srebrne Antonina Hader (52 kg) i Michalina Kotyza (60 kg). Bardzo dobrze spisała się także Magdalena Lange (54 kg) z Warty Śrem, która dziś stoczyła walkę sparingową. Warto zaznaczyć również, że nasze dziewczyny boksowały w grupie A, czyli zaawansowanej i ich rywalkami były pięściarki z roczników 2008 i 2007. Walczyły po 2 minuty, a nie 1,5 jak młodziczki. Polki pojechały na turniej prosto z egzaminu ósmoklasistów i uważam, że mimo dobrego wyniku nie zaprezentowały szczytowej formy. Widać było zmęczenie i wiem, że stać je na więcej – dodała trenera Karolina Koszewska (źródło PZB)

Niedawno Polki i Polacy bardzo dobrze spisali się w turnieju w niemieckim Zinnowitz. Biało-Czerwoni przygotowują się do tegorocznych Mistrzostw Europy w Turcji – (źródło PZB)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *