Strefa Walki Śremski Sport nowym domem Śremskiego Klubu Bokserskiego

W czwartek 12 lipca o godzinie 19:00 odbył się pierwszy trening w STREFIE WALKI w Śremskim Sporcie. Poprowadzili go instruktorzy związani z skecją bokserską Warty Śrem w składzie: Krzysztof LewandowskiPatryk Klupś oraz Kamil Duszyński.

“STREFA WALKI to nowy element Strefiy Fitness, w skład której wchodzą dodatkowo strefa cardio oraz siłownia, przeznaczony dla miłośników sportów walki. Pełna oferta dostępna będzie już we wrzesniu. Natomiast w tej chwili sala jest przygotowywana do prowadzenia zajęć. Można już na niej trenować, ale potrzebuje wykończenia, tzn. na montaż czekają wieszaki na specjalistyczny sprzęt do sportów uderzanych typu gruszki, worki bokserskie i inne. Sala musi zostać też przetestowana przed nadchodzącym sezonem, co właśnie czynimy.

W lipcu spotykamy się w czwartki na bezpłatnych treningach, natomiast w sierpniu dostępny będzie już regularny grafik zajęć oraz tymczasowy karnet obowiązujący podczas drugiego miesiąca wakacji. Poza ofertą Śremskiego Sportu ze strefy korzystać będą: sekcja bokserska ŚKS WARTA która przenosi się ze szkoły podstawowej nr. 6, ponadto klub Rapid oraz Szkoła Walki Leo.” – można przeczytać na stronie www.sremskisport.pl

Już niedługo przenosimy się w nowe miejsce treningowe, przygoda z SP6 dobiegła końca. Nic nie odda tego klimatu, który panował na naszej sali, a przede wszystkim w hardcorowym kantorku, gdzie co rusz albo nas zalewało, albo myszy wyjadały kukurydzę z gruszek  Sali na której część z nas poznanła nieżyjącego już trenera legendę – Floriana Łuszczewskiego, który przywędrował tam z Hali Bazar . Wcześniej mówiono, że nic nie zastąpi słynnego Bazaru, ale jednak udało się zbudować klimat w szkole nr 6 – typowy bokserski klimat.  Mam nadzieję, że obecna sala przysłuży się zarówno nowym zawodnikom, starym wyjadaczom, oraz całej grupie ludzi, którzy uprawiają boks w celach rekreacyjnych, oraz zaczną go uprawiać chociaż jeszcze o tym nie wiedzą 
Dziękujemy Panu Maciej Formaniak dyrektorowi SP6, za lata współpracy. Liczymy, że nowy gospodarz czyli Śremski Sport na czele z Panem Daniel Cicharski, czynnie wspierał będzie nasze działania skierowane na odbudowę sekcji bokserskiej oraz mamy nadzieję, że razem będzmy tworzyć nową historię sekcji, która nieprzerwanie działa w Śremie od 1929 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *