Piłkarze trenują pod okiem Bokserów w Śremskim Sporcie

Trenerzy Śremskiego Klubu Bokserskiego prowadzą indywidualne treningi dla zawodników nie tylko trenujących pięściarstwo ale także innych dyscyplin sportowych. Trening motoryczny cieszy się coraz większym zaufaniem i popularnością. Wzrasta jego znaczenie w kontekście uprawiania konkretnej dyscypliny sportowej. Sprawdza się u młodszych i starszych zawodników, amatorów, czy profesjonalistów.

Trenerzy Śremskiego Klubu Bokserskiego a jednocześnie pracownicy Śremskiego Sportu prowadzą zajęcia są dedykowane dzieciom, młodzieży oraz dorosłym w obiekcie sportowym przy Ulicy Staszica 1A. Polegają one na doskonaleniu podstawowych umiejętności ruchowych oraz rozwijaniu i nauczaniu złożonych zdolności motorycznych.
Koncepcje treningu dla młodzież opierają się na profesjonalnym programie długoterminowego rozwoju zawodnika (Long-Term Athlete Development – LTAD), która dopasowana jest indywidualnie do każdego uczestnika zajęć ze względu na jego poziom wytrenowania, staż treningowy, ogólną sprawność oraz wiek biologiczny.

Treningi są różnorodne; mają za zadanie poprawić takie cechy motoryczne jak siła, moc, stabilność, koordynację oraz mobilność w zależności od uprawianej dyscypliny.

Korzyści wynikające z treningu motorycznego:

obniżenie ryzyka kontuzji przeciążeniowej,
poprawa wyników sportowych,
poprawa sprawności ogólnej,
zwiększenie świadomości ciała,

Wpływ aktywności fizycznej na rozwój dziecka:

Pomaga dzieciom budować pewność siebie i pozytywną samoocenę,
Pomaga budować silne kości i mięśnie, poprawia elastyczność,
Rozwija dobrą postawę i równowagę, zmniejsza stres oraz poprawia sen,
Wspiera rozwój zdrowej masy ciała,
Pomaga dziecku poznawać swoje ciało i cieszyć się z bycia aktywnym,
Poprawia rozwój funkcji mózgu, koordynację,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *