Pierwszy zagraniczny sprawdzian Magdaleny Lange

W 7-osobowym składzie wystąpiła reprezentacja Polski młodziczek w swoim pierwszym zagranicznym turnieju. Kadrowiczki wystartowały w zawodach w niemieckim Zinnowitz pod wodzą Karoliny Koszewskiej, trenerki Biało-Czerwonych.

W składzie była oczywiście Magdalena Lange 54 kg, reprezentantka Śremskiego Klubu Bokserskiego. Zawody w Zinnowitz odbyły się w dniach 28 kwietnia – 1 maja. Nasze dziewczyny przeszły pierwsze zagraniczne, oficjalne walki z rywalkami m.in. z Niemiec, Ukrainy i Szwecji.

“Pierwsza walka rozegrana koncertowo i pewnie uniesiona ręka Magdy jako lepszej zawodniczki, drugą walkę Magda przegrała w późniejszą triumfatorką turnieju – doskonale dysponowaną zawodniczką z Ukrainy. Warto dodać, że był to pierwszy taki turniej Magdy, a zawodniczki walczące na turnieju były doświadczonymi rywalkami, więc tym bardziej naszej pięściarce należą się gratulacje “- komentuje Krzysztof Lewandowski”Jesteśmy na etapie selekcji do swoich drużyn narodowych. Młodziczki i młodzicy przygotowują się do sierpniowych Mistrzostw Europy w tureckim Erzurum. Miałam okazję obserwować zawodniczki podczas dwóch turniejów selekcyjnych w Szczecinie i Wielbarku. Dla większości będzie to pierwszy start międzynarodowy, jedna zawodniczka już boksowała za granicą. Ale jako cała kadra to debiut zagraniczny” – komentuje Karolina Koszewska – żródło PZB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *