Obóz sportowo kondycyjny w Szklarskiej Porębie za nami

W piątek 19 sierpnia zakończył się pierwszy – historyczny obóz sportowo kondycyjny w Szklarskiej Porębie.

W dniach 11 -19 sierpnia przebywaliśmy w Legendarnym Ośrodku Treningowym przy ul. Plac Sportowy 5 w Szklarskiej Porębie. Dziesięciolecia tradycji, jako ośrodek przygotowań reprezentacji kraju w różnych dyscyplinach sportowych. Szczególnie ceniony przez wszystkich tych, którzy budują swoją kondycję i wytrzymałość. Przy obiekcie znajduje się jeden z najwyżej położonych stadionów lekkoatletyczny w Polsce z którego rozciąga się niezapomniany widok na Karkonosze. Ponadto baza treningowa w postaci hali sportowej oraz siłowni pomogły nam w przygotowaniach do drugiej części sezonu. Obiekt zyskał nasze uznanie gdyż idealnie nadawał się do trenowania naszej dyscypliny

W skład kompleksu treningowego wchodzi Stadion lekkoatletyczny (oświetlenie, bieżnia tartanowa – 4 tory, bieżnia prosta 100 metrów, bieżnia 400 m, skocznie do skoków w dal, rzutnię, asfaltowy tor łyżworolkowy), sala gimnastyczna, siłownia sportowa (atlas 7-stanowiskowy, podesty do podnoszenia ciężarów i inne wyposażenie) oraz sauna.

W ramach obozu poza zajęciami bokserskimi i kondycyjnymi,udało nam się w ramach jednostek treningowych zdobyć Wysoki Kamień, Śnieżne Kotły oraz Szrenicę. Ponadto odwiedziliśmy wodospady Kamieńczyk, wodospad Szklarki oraz w ramach zorganizowanej wycieczki zawitaliśmy do Skalnego Miasta w Czechach. 

Podczas wyjazdu realizowany był program profilaktyczny w związku z zagrożeniami narkomanią, alkoholizmem czy demoralizacją nieletnich. Projekt „Sport alternatywą dla uzależnień!” był propozycją odpowiadającą na wyzwania i skierowaną do dzieci i młodzieży biorącej udział w obozie sportowo kondycyjnym. W ramach projektu odbyły się projekcje filmowe, pogadanki oraz zajęcia w grupach.

Obóz sportowo kondycyjny był współfinansowany ze środków budżetowych Gminy Śrem – DZIĘKUJEMY!

Ponadto dziękujemy firmie TOTEM za bezpieczny transport do miejsca pobytu. Oraz naszym partnerom i sponsorom – Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii Śrem, Enigma – Aneta Ignaszewska, WOZB, Śremski Sport, Sieć sklepów Malibu, Strefa Walki Śremski Sport i wszystkim tym którzy dołożyli choć małą “cegiełkę” do naszego wyjazdu. 
Kolejna edycja już w przyszłym roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *