Mistrzostwa Wielkoposlki w Boksie za nami

W niedzielę 20 marca zakończyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Boksie w kategoriach Kadet, Kadetka oraz Młodzik i Młodziczka, które odbyły się w obiekcie Śremskiego Sportu.

Organizatorem zawodów był Śremski Sport, przy współpracy ze Śremskim Klubem Bokserskim WARTA oraz Wielkopolskim Okręgowym Związkiem Bokserskim. Zawody współfinansowane były ze środków budżetowych Gminy Śrem. Do zawodów zgłosiło się ponad stu zawodników z 16 Wielkopolskich klubów bokserskich w tym dziesięciu zawodników ze Śremu. Wydarzenie sportowe cieszyło się też dużym zainteresowaniem wśród kibiców, którzy przez cały weekend odwiedzali obiekt sportowy i oglądali pojedynki pięściarskie na wysokim poziomie, szczególnie, że byli to zadziorni, młodzi i najlepsi zawodnicy z Wielkopolski. Podczas turnieju odbyło się aż 58 walk bokserskich a wśród nich zaprezentowali się przedstawiciele naszego miasta i współorganizatora turnieju – klubu ŚKB Warta, którzy zdobyli przysłowiowy „worek” medali:

Magdalena Lange Mistrzynią Wlkp🥇
Amelia Deutsch Mistrzynią Wlkp 🥇
Mirka Lisovenko Wice-Mistrzynią Wlkp🥈
Wojciech Nowacki Wice-Mistrzem Wlkp🥈
Antoni Michalak Wice-Mistrzem Wlkp 🥈
Emil Konieczny Wice-Mistrzem Wlkp 🥈
Nadia Pulcidis Brązowa Medalistka Wlkp🥉
Stanisław Musielak Brązowy Medalista Wlkp 🥉
Magdalena Lange najlepszą zawodniczką mistrzostw w kategorii młodzik🏆

W imieniu swoim i ŚKB Warta dziękujemy wszystkim osobom i firmom dzięki którym to wydarzenie sportowe mogło odbyć się w Naszym mieście, a w szczególności Gminie Śrem która wsparła organizację zawodów. Podziękowania również dla sponsora turnieju – firmy Enigma Nieruchomości oraz Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. – Śremski Sport

Mistrzostwa Wielkopolski w Boksie, które w miniony weekend odbyły się w naszym mieście w obiekcie Śremskiego Sportu uważamy za udane. Zaprezentowała się spora reprezentacja naszego klubu, która wzięła udział w turnieju – dawno nie boksowało w zawodach w naszym mieście tylu zawodników ze Śremu co uważamy za mały sukces. Jeżeli chodzi o aspekt sportowy to plan minimum został wykonany z małą nawiązką, ale jest jeszcze dużo pracy przed nami o czym świadczy chociażby piątkowa sesja eliminacyjna gdzie przegraliśmy trzy walki.

Amelia Deutch oraz Magdalena Lange zdobywają złote medale, ponadto Magda zostaje uznana najlepszą zawodniczką mistrzostw w kategorii młodzik oraz dostaje zaproszenie na turniej kwalifikacyjny do kadry Polski, który w najbliższy weekend odbędzie się w Welbarku. Wojciech Nowacki przegrywa w finał kategorii kadet 80+ w stosunku 2:1. Werdykt bardzo niezadowalający gdyż Wojtek w finale walczył o kwalifikację do startu w Mistrzostwach Polski Kadetów a sam wynik mówi że byliśmy naprawdę blisko. Zabrakło niewiele.

Nie ma się co oglądać za siebie. W najbliższy weekend Mistrzostwa Wielkopolski w Pile w wyższych kategoriach wiekowych – Junior i Senior, gdzie zabieram trzech naszych reprezentantów oraz wspomniany wcześniej turniej w Welbarku gdzie trener Patryk Klupś jedzie już w czwartek z 3 młodych zawodników. Odpoczywać będziemy dopiero od Świąt Wielkanocnych ponieważ na początku kwietnia organizujemy jeszcze dwa zgrupowania sparingowe – jedno na naszej sali 02.04 a drugie na wyjeździe w Jakuszycach 07-10.03.22 – Krzysztof Lewandowsk

Zdjęcia: Ryszard Mitmański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *