Memoriał Powstania Wielkopolskiego im. Daniela Kęszyckiego za nami!

Memoriał Powstania Wielkopolskiego im. Daniela Kęszyckiego za nami. Był to zaszczyt uczcić Powstanie Wielkopolskie oraz jego uczestników, które w latach 1918-1919 odcisnęło swój trwały ślad wśród mieszkańców regionu w tym mieszkańców naszego miasta. Daniel Kęszycki – ziemianin, właściciel majątku w Błociszewie koło Śremu, działacz narodowy, uczestnik tego powstania, który też stworzył ośrodek szkoleniowy sportu, a zapoznał się z boksem podczas pobytu w Anglii, gdzie też zaznajomił się z zagadnieniami struktury organizacyjnej sekcji sportu wyczynowego. Jako gorący zwolennik i propagator sportu bokserskiego, konsul Kęszycki zakupił z własnych funduszy komplet rękawic bokserskich dla Śremskiej drużyny i od tego czasu bogata tradycja pięściarstwa trwa w naszym mieście.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wspierają nas w naszych działaniach.

Wczorajszy turniej był swego rodzaju pokazem możliwości organizacyjnych i sprawdzianem przed mającymi nastąpić w naszym mieście MISTRZOSTWAMI POLSKI MŁODZIKÓW, które planujemy zorganizować w październiku 2023!

Zachęcamy wszystkich do współpracy – organizacja takiego turnieju to duże wyzwanie ale liczymy na wsparcie dobrych ludzi w naszym mieście. Fotografie autorstwa Pawła Wawrzyniaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *